„Zdrowie Jest Kobietą” – relacja z wydarzenia

Ponad 150 pacjentek wzięło udział w „Różowej Sobocie”, która odbyła się w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. W tym dniu można było między innymi wykonać badanie mammograficzne piersi, skorzystać z porady dietetyka i lekarskiej w Poradni dla Kobiet czy wykonać pomiar podstawowych parametrów życiowych.

Podczas „Różowej Soboty” wykonano 92 badania mammograficzne, z konsultacji i badań cytologicznych skorzystały 54 pacjentki, a w Zakładzie Rehabilitacji: w sumie 42 osoby wzięły udział w masażu związanym z mobilizacją blizny, ćwiczeniach mięśni dna miednicy i masażu limfatycznym – terapii obrzęku kończyn.

– Ogromnie cieszy nas fakt, że mają Państwo świadomość, że tylko regularne badanie i wczesne wykrycie raka piersi i innych chorób daje dużo większe szanse wyleczenia. Państwa frekwencja i zaangażowanie całego zespołu, pokazują, że zorganizowanie „Różowej Soboty”, miało sens. Jestem przekonany, że w przyszłym roku będziemy chcieli kontynuować tego typu akcje, powiedział Jacek Czajka, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu.

Dodajmy, że współorganizatorami wydarzenia były: Tarnobrzeska Rada Kobiet, Stowarzyszenie Amazonek „Pomocna Dłoń” w Tarnobrzegu, a partnerem – Województwo Podkarpackie.

Partner akcji – Województwo Podkarpackie

www.podkarpackie.pl