Oddział Reumatologiczny

Oddział Reumatologii

Kierownik Oddziału : lek.med .Krystyna Michałeczko
za-ca Kierownika lek. med. . Bożena Kuczyńska
Pielęgniarka koordynująca mgr piel. Danuta Marczak

Telefony:
Kierownik Oddziału (15) 8123182
Gabinet lekarski (15) 8123184
Pielęgniarka koordynująca, sekretarka medyczna (15) 8123183
Dyżurka pielęgniarek(15)8123181
Punkt pielęgniarski (15) 6123180

Oddział Reumatologii powstał w listopadzie 1989 posiada 22 łóżka i rocznie leczy około 1000 pacjentów.
Odział świadczy usługi w zakresie leczenia i diagnostyki schorzeń reumatycznych takich jak: choroby układowe tkanki łącznej, metaboliczne choroby kości w tym osteoporozę. Od 2010roku Oddział bierze udział w programach terapeutycznych leczenia biologicznego w schorzeniach :reumatoidalnego zapalenia stawów o agresywnym przebiegu, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa z ciężką aktywną postacią oraz łuszczycowego zapalenia stawów o przebiegu agresywnym,następującymi lekami : Humira, Enbrel, MabThera, RoACREMRA, Cosentyx, Cimzia, w całości refundowanymi przez NFZ.
Nad bezpieczeństwem , prawidłowym leczeniem i pielęgnowaniem naszych pacjentów czuwa fachowy personel medyczny permanentnie podnoszący swoje umiejętności i kwalifikacje. Zaletą oddziału jest to, że posiadamy łóżka rehabilitacyjne z rehabilitacyjnym urządzeniem przyłóżkowym oraz sprzęt pomocniczy umożliwiający całodzienne usprawnianie pacjentów. Posiadamy również sprzęt do bezpiecznego podnoszenia i przemieszczania chorych.
W kompleksowym leczeniu naszych pacjentów dużą rolę odgrywa stała współpraca z Zakładem Rehabilitacji i Fizykoterapii. Współpracujemy także z Klinikami Reumatologii w Rzeszowie i Lublinie. Leczenie ambulatoryjne zapewnia Przyszpitalna Poradnia Reumatologiczna.