Dary z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Do Oddziału Noworodków, Wcześniaków i Patologii Noworodka trafiły urządzenia medyczne przekazane przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Oddział został doposażony w nowoczesny aparat USG firmy Mindray DC-70X-Insight wyposażony w 4 głowice pediatryczne: kardiologiczno – neonatologiczne, oraz 3 głowice: microconvex, liniową i convex.

Wśród otrzymanego sprzętu znalazły się także:

  • 3 pompy strzykawkowe Alaris CC Plus Guardrails, wraz ze stacją dokującą;
  • 1 pompa objętościowa Alaris GW 800;
  • kardiomonitor B105 z przewodem interfejsowym ciśnienia NIBP firmy GE Medical System Polska do monitorowania funkcji życiowych noworodków;
  • 2 pulsoksymetry stacjonarno – transportowe RAD97 z zainstalowaną aplikacją/oprogramowaniem CCHD (screening wad wrodzonych serca);
  • 2 ciepłe gniazdka z jednostką kontrolną Alpha Core służące do ogrzewania noworodków po porodzie.

Wśród darów jest także stanowisko do resuscytacji noworodka Panda, firmy GE Medical Systems Polska, które jest wyposażone w NeoPuff, pulsoksymetr, wagę, czujnik temperatury. Stanowisko to pozwala personelowi zapewnić najmniejszym pacjentom naszego Szpitala bezpieczeństwo i komfort w pierwszych chwilach życia.

Dzięki sprzętowi medycznemu przekazanemu przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oddział Noworodków, Wcześniaków i Patologii Noworodka jest jednym z lepiej wyposażonych w rejonie.