Uroczyste otwarcie nowych sal operacyjnych.

W Światowym Dniu Chorego, 11 lutego br. miało miejsce uroczyste otwarcie i poświęcenie dwóch nowych sal operacyjnych.

Sale powstały w wyniku adaptacji i remontu istniejących pomieszczeń w Pawilonie D Szpitala. Koszt realizacji przedsięwzięcia wyniósł ok. 5,5 mln zł.

Uruchomienie sal jest częścią projektu „Poprawa dostępności do leczenia onkologicznego mieszkańców województwa podkarpackiego”.

Generalnym wykonawcą prac była firma CREO    Sp. z o. o. z Rzeszowa.

W uroczystości udział wzięli:

• Pani Lucyna Podhalicz – Wicewojewoda Podkarpacki
  • Pani Ewa Draus – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego
  • Pan Stanisław Kruczek – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego
  • Pan Robert Bugaj – Dyrektor POW NFZ w Rzeszowie
  • Pani Iwona Karasowska-Stepaniak – Z-ca Dyrektora ds. Medycznych POW NFZ
  • Pan Dariusz Bożek – Prezydent Miasta Tarnobrzega
  • Pan Jerzy Sudoł – Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego
    oraz Samorządowcy, Przedstawiciele firm i instytucji współpracujących ze Szpitalem.

Poświęcenia sal dokonał Przeor Klasztoru OO. Dominikanów w Tarnobrzegu O. Marek Grzelczak w asyście Kapelana Szpitalnego O. Sławomira Słomy, Dziekana i Proboszczów tarnobrzeskich parafii.

Listy gratulacyjne przesłali  Pan Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Pani Krystyna Wróblewska – Poseł na Sejm RP.