„Daj pluszaka dla dzieciaka”

Daj pluszaka dla dzieciaka”

W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu trwa akcja „Daj pluszaka dla dzieciaka”.

Inicjatorem i koordynatorem akcji ,,Daj pluszaka dla dzieciaka” jest Pani Agnieszka Walas – Banachiewicz ratownik medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Do pomocy w akcji przyłączyli się pracownicy tarnobrzeskiego szpitala.

Zorganizowana zbiórka pluszaków dla małych pacjentów została objęta honorowym patronatem Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu. Wśród chętnych do przyłączenia się do akcji znaleźli się również: Państwowa Straż Pożarna w Tarnobrzegu oraz Zawodniczki KTS Enea Siarka Tarnobrzeg, tarnobrzeskie szkoły, a także portal ,,Echodnia.eu”, który zamieścił artykuł poświęcony zbiórce.

Do inicjatywy może włączyć się każdy, kto ma w domu niepotrzebne pluszowe misie, zające, kaczuszki i inne zwierzaki czy postaci bajkowe. Maskotki nie muszą być nowe – ważne, żeby nie były zniszczone i były czyste. Warto włączyć się do tej akcji i w ten sposób choć częściowo uprzyjemnić dzieciom pobyt w Szpitalu. Przytulanki w każdej ilości można przynosić do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ul. Szpitalnej 1 w Tarnobrzegu bezterminowo, gdyż mali pacjenci opuszczający Szpital będą mogli zabrać je ze sobą do domu.

Pluszowe przytulanki będą również podróżować w karetkach, aby w razie potrzeby w trudnych chwilach były pocieszeniem dla najmłodszych.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do akcji.