18.10.2024 – I Tarnobrzeska Konferencja Onkologiczna dla Pacjentów

Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu

Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Oddział w Tarnobrzegu

zapraszają na:

I Tarnobrzeską Konferencję Onkologiczną dla Pacjentów

Fundusze Europejskie na rzecz profilaktyki onkologicznej mieszkańców województwa podkarpackiego

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w I Tarnobrzeskiej Konferencji Onkologicznej dla Pacjentów, która odbędzie się 18 października 2024 r. w auli Państwowej Akademii Nauk Stosowanych (PANS) w Tarnobrzegu. Wydarzenie to jest dedykowane pacjentom onkologicznym, ich rodzinom, bliskim oraz wszystkim, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę na temat profilaktyki onkologicznej i nowoczesnych metod leczenia nowotworów.

Dlaczego warto wziąć udział?
Konferencja skierowana jest do osób, które chcą prowadzić zdrowy i świadomy styl życia, zrozumieć zagrożenia związane z nowotworami oraz poznać skuteczne sposoby ich zapobiegania i leczenia. W obliczu wzrostu liczby diagnoz nowotworowych u osób poniżej 50. roku życia na całym świecie, wydarzenie to ma na celu podniesienie świadomości społecznej i zachęcenie do dbania o zdrowie.

Podczas konferencji eksperci z różnych dziedzin podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. W programie znajdą się prelekcje dotyczące m.in.:

Profilaktyki nowotworowej i zdrowego stylu życia.
Wsparcia psychoonkologicznego i komunikacji z pacjentami.
Pielęgnacji ran onkologicznych oraz żywienia specjalnego przeznaczenia medycznego.
Prehabilitacji onkologicznej oraz nowoczesnych metod leczenia, takich jak brachyterapia.
Wyjaśnienia, czy leczenie systemowe, któremu poddawany jest cały organizm chorego to tylko chemioterapia.
Jednym z punktów programu będzie także panel dyskusyjny na temat nowoczesnych metod leczenia onkologicznego, moderowany przez ekspertów. Uczestnicy będą mieli również okazję wysłuchać inspirujących wykładów na temat motywacji do dbania o zdrowie, a także prezentacji na temat roli pacjenta w procesie powrotu do zdrowia i znaczenia arteterapii, czyli terapii poprzez sztukę.

Dla kogo jest to wydarzenie?
Konferencja jest otwarta dla wszystkich, zarówno dla pacjentów onkologicznych, jak i ich bliskich, a także osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie medycyny onkologicznej.

Szczegóły organizacyjne:
📅 Data: 18 października 2024 r.
🕙 Godzina: 10:00 – 14:30
📍 Miejsce: Aula PANS w Tarnobrzegu, ul. Wyszyńskiego 10
🎟 Wstęp wolny!

I Tarnobrzeska Konferencja Onkologiczna to niepowtarzalna okazja, aby zyskać praktyczne informacje i narzędzia, które mogą pomóc w walce z chorobą nowotworową, a także dowiedzieć się, jak prowadzić zdrowy tryb życia i wspierać osoby chore. Dołącz do nas, aby razem troszczyć się o zdrowie i poszerzać swoją wiedzę!

Szczegółowy program wydarzenia:

I Tarnobrzeska Konferencja Onkologiczna dla Pacjentów

Informacje o prelegentach konferencji:

dr n. o zdr. Renata Florek Prowadząca konferencję:

dr n. o zdr. Renata Florek

Absolwentka Wydziału Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Lublinie. Pielęgniarka stomijna, Specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego, pielęgniarka w Oddziale Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej w Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu. Tytuł doktora otrzymała za rozprawę doktorską pt. Ocena związku funkcjonowania osób starszych ze stomią na jelicie grubym ze stanem odżywienia. Współpracuje z Państwową Uczelnią Zawodową w Tarnobrzegu, gdzie prowadzi zajęcia dydaktyczne na kierunku pielęgniarstwo, gdzie pełni też funkcję instruktora na zajęciach praktycznych i praktykach zawodowych. Członkini i/lub przewodnicząca na egzaminie dyplomowym z pielęgniarstwa. Członkini Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Stomijnych oraz członkini Sekcji ds. Symulacji Medycznej przy Polskim Towarzystwie Pielęgniarskim.

Krystyna Prosowska Krystyna Prosowska
Prezes Stowarzyszenia Amazonek „Pomocna Dłoń” w Tarnobrzegu, od 2004 roku należy do Klubu Amazonek, babcia 6 wnuków i jak sama mówi o sobie: „Kobieta ciesząca się życiem pełną piersią„.
Agnieszka Sojda mgr Agnieszka Sojda
Pielęgniarka i nauczyciel. Pracuje w Oddziale Medycyny Paliatywnej Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu jako pielęgniarka koordynująca i nadzorująca, w hospicjum domowym na terenie powiatu sandomierskiego oraz asystent Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu.
Justyna Wesołowska Justyna Wesołowska
absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych, kierunku projektant ubioru. Projektantka mody, Prezes Fundacji Artystycznej GA MON, właścicielka marki GA MON, twórczyni projektów z zastosowaniem regionalnego wzornictwa, inicjatorka oraz główny organizator wydarzenia Nadwiślański Fashion Week oraz konferencji naukowej „Wyrzuć to z siebie” poświęconej kobietom, pacjentkom onkologicznym chorym na raka piersi. Członkini Zarządu Klastra Lasowiackiego.
mgr Anna Powierża-Wdowiak mgr Anna Powierża-Wdowiak
Psycholog, psychoonkolog z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym. Z Oddziałem Onkologii Klinicznej w Tarnobrzegu związana niemal od samego początku jego funkcjonowania. W pracy zawodowej poprzez holistyczne podejście do rozumienia i rozwiązywania problemów psychosomatycznych, skupiona jest na pomocy pacjentom w mobilizacji ich własnych zasobów do radzenia sobie w czasie trudności oraz na wspieraniu towarzyszących im bliskich w procesie chorowania, leczenia i zdrowienia.
Magdalena Konieczny mgr Magdalena Konieczny
Account Manager Wound Care Division, Mölnlycke Health Care Polska.
Uczestnik licznych szkoleń i konferencji w kraju i za granicą z tematyki leczenia ran i wyrobów medycznych do tego dedykowanych m.in. w klinice PODOS w Warszawie, Royal Free Hospital w Londynie, Mölnlycke Göteborg.
Posiada doświadczanie w prowadzaniu szkoleń dla personelu medycznego z powyższej tematyki.
Absolwentka studiów socjologicznych oraz studiów podyplomowych Higiena i Epidemiologia w profilaktyce i promocji zdrowia.
Mateusz Dmoch mgr Mateusz Dmoch
Ukończył studia magisterskie z zakresu HR Management na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, a obecnie kontynuuje naukę na kierunkach pielęgniarstwa oraz medycyny estetycznej w Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach. Posiada bogate doświadczenie zawodowe w różnych branżach, w tym jako Przedstawiciel Medyczny w firmach LR Health & Beauty Systems GmbH oraz obecnie Activlab Pharma.Pasjonuje się zdrowym stylem życia, w tym medycyną niekonwencjonalną. Uprawia sporty, w tym snowboard i nurkowanie.Prywatnie jest szczęśliwym ojcem dwóch córek.
dr n. med. Gustaw Wójcik dr n. med. Gustaw Wójcik
Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie. Tytuł doktora w dyscyplinie nauk medycznych uzyskał w 2011. Doświadczony nauczyciel akademicki, autor i współautor wielu książek i publikacji o tematyce rehabilitacji. Główna tematyka publikacji dotyczy diagnostyki i leczenia chorób kręgosłupa oraz Centralnego Układu Nerwowego. Otrzymał nagrodę III stopnia Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w uznaniu osiągnięć naukowych w roku 2015.
lek. Ewa Sadecka-Roman lek. Ewa Sadecka – Roman
Lekarz, uzyskała tytuł specjalisty w zakresie onkologii klinicznej. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Wydziału Lekarskiego. Od 2024 roku Kierownik Oddziału Onkologii Klinicznej oraz Oddziału Dziennego Chemioterapii Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu
Krzysztof Polski lek. Krzysztof Polski
Lekarz, uzyskał tytuł specjalisty w zakresie położnictwa i ginekologii. Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, Wydziału Lekarskiego. Kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego oraz Patologii Ciąży Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Uczestnik wielu konferencji oraz specjalistycznych szkoleń doskonalenia zawodowego.
dr n. med. Marcin Sawicki dr n. med. Marcin Sawicki

Specjalista fizyki medycznej. Uzyskał tytuł doktora nauk medycznych w Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Od 2018 roku pełni funkcję wykładowcy na Uniwersytecie Rzeszowskim w Kolegium Medycznym. Od 2019 kierownik pracowni fizyki medycznej w Zakładzie Radioterapii. Od 2024 p.o. Kierownik Zakładu Radioterapii w wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Autor licznych publikacji w zagranicznych czasopismach. Prelegent na konferencjach o zasięgu krajowym i międzynarodowym związanych z tematyką brachyterapii. Członek Towarzystw naukowych.

dr hab. n. o zdr. Grzegorz Juszczyk dr hab. n. o zdr. Grzegorz Juszczyk

Ekspert w obszarze zdrowia publicznego. Od 2003 roku pracownik naukowy w Zakładzie Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Współpracował z Medicover i Grupą LUX MED, gdzie planował i wdrażał działania prozdrowotne w miejscu pracy. W Grupie LUX MED kierował Biurem Edukacji Zdrowotnej. Prowadzi doradztwo dla firm w zakresie planowania i wdrażania rozwiązań prozdrowotnych w ramach założonego w 2023 r. „Laboratorium Profilaktyki”.
W latach 2017-2022 pełnił funkcję dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego, którego misją jest kształtowanie i wspieranie systemu zdrowia publicznego w Polsce. W 2019 r. kierował procesem połączenia NIZP PZH – PIB oraz Instytutu Żywności i Żywienia, który umożliwił rozszerzenie zespołu naukowego i działalności NIZP PZH – PIB o badania sposobu odżywiania i prowadzenie edukacji żywieniowej. Instytut prowadził także aktywne działania przeciwepidemiczne w ramach działań zespołów kryzysowych powoływanych w okresie pandemii COVID-19. Jest autorem i współautorem 75 prac naukowych. Od 2020 r. członek Komitetu Zdrowia Publicznego Polskiej Akademii Nauk.

Certyfikaty uczestnictwa w konferencji będą dostępne po wydarzeniu. Osoby zainteresowane imiennym certyfikatem prosimy o zgłoszenie tego faktu do Punktu Informacyjnego Konferencji dostępnego w dniu wydarzenia  przy auli PANS ul. Wyszyńskiego 10 wraz z podaniem adresu e-mail (wersja elektroniczna certyfikatu) lub adresu do wysyłki pocztą tradycyjną (wersja papierowa certyfikatu).

 

Wszelkie uwagi dotyczące Konferencji prosimy o zgłaszanie na e-mail: konferencja@szpitaltbg.pl .

 

Konferencja jest organizowana w ramach zadania „Cykl konferencji informacyjno-edukacyjnych na rzecz promocji efektów zadań zrealizowanych przy wsparciu Funduszy Europejskich na rzecz poprawy dostępności do leczenia onkologicznego mieszkańców województwa podkarpackiego.”.

Wydarzenie jest finansowane przez Unię Europejską, ze środków projektu „Komunikacja i widoczność Funduszy Europejskich na Podkarpaciu w 2024 roku”, realizowanego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 (FEP 2021-2027).

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany programu konferencji.

Załączniki