22.06.2024 „Witajcie w naszej bajce – zadbajmy o zdrowie dzieci” w Szpitalu w Tarnobrzegu

Plakat - Zadbajmy o zdrowie dzieci

W sobotę, 22 czerwca 2024 roku, w godz. od 9:00 do 14:00 na parkingu Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu (od strony ul. Mickiewicza) będzie miało miejsce wydarzenie, którego celem jest promowanie zdrowia i budowa świadomości w zakresie profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego, a w szczególności dzieci.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z konsultacji dla dzieci, m.in: ortopedycznych, pediatrycznych, neonatologicznych, okulistycznych, a także szkolenia z pierwszej pomocy i innych atrakcji, jak zabawy z animatorami, dmuchańce i konkursy z nagrodami.

Dla każdego rodzica zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka to wartości nadrzędne. W zależności od aktualnego wieku, szczegółowe potrzeby zdrowotne dziecka zmieniają się, jednak można wyodrębnić obszary, które wpływają na utrzymanie dobrego zdrowia niemowląt, małych dzieci i nastolatków, to: czynniki genetyczne, opieka zdrowotna, środowisko fizyczne oraz styl życia. Najważniejszym z tych czynników, bo w ponad 52% kształtującym zdrowie dziecka jest styl życia, a więc przede wszystkim dieta oraz aktywność fizyczna, na które to obszary rodzice mają ogromny wpływ w trakcie wychowywania. Zachęcamy rodziny z dziećmi do przyjścia na nasze wydarzenie, do rozmów z ekspertami i skorzystania z:

➢ fizykoterapeutycznej oceny postawy u dzieci
➢ audiometrii impedancyjnej – tympanometrii u dzieci (badania słuchu)
➢ badania okulistycznego u dzieci
➢ pomiarów podstawowych parametrów życiowych (ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi, saturacji, temperatury)
➢ badania EKG u dzieci
➢ konsultacji pediatrycznych oraz porady żywieniowych dla dzieci
➢ konsultacji neonatologicznych.

Na stoisku Centrum Medycznego Cormedica, które współpracuje z naszym Oddziałem Okulistycznym, będą wykonywane badania okulistyczne dla dzieci.

Dorośli będą mogli skorzystać z badań pomiaru ciśnienia i cukru we krwi oraz z badań profilaktycznych 40+ wykonywanych przez firmę ALAB Laboratoria Sp. z o.o., która w dniu wydarzenia będzie także wykonywać dowolne badanie laboratoryjne z 50% rabatem.

W wydarzeniu wezmą udział także:

Narodowy Fundusz Zdrowia. Podkarpacki Oddział Wojewódzki

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tarnobrzegu, w której namiocie zostaną zorganizowane m.in.:

➢ wystawa grzybów pod hasłem „Grzyby jadalne i podobne do nich grzyby trujące” – obecni na stosiku klasyfikatorzy grzybów z PSSE w Tarnobrzegu będą udzielać informacji na temat zasad bezpiecznego grzybobrania. Odwiedzający wystawę będą mogli zobaczyć, porównać i zweryfikować wiedzę na temat różnic i podobieństw grzybów jadalnych, grzybów trujących oraz dowiedzieć się na temat ich skutków zdrowotnych;

➢ punkt informacyjno- edukacyjny, gdzie uzyskać będzie można informacje w zakresie tematyki:

• szczepień ochronnych, a w szczególności programu szczepień ochronnych na 2024 rok, kalendarzy szczepień osób dorosłych, szczepienia przeciw HPV oraz zagadnień związanych ze szczepieniami dla podróżnych

• kleszcze – jak fizycznie chronić się przed kleszczami oraz o szczepieniu jako skutecznej formie zapobiegania kleszczowemu zapaleniu mózgu

• „Problem wagi ciężkiej” w ramach prowadzonej przez nas akcji dotyczącej profilaktyki wad postawy, będziemy informować rodziców, na co zwrócić uwagę przy zakupie plecaka/ tornistra szkolnego, jak pakować plecak szkolny i jakie są rekomendacje dla ciężaru, który mogą przenosić dzieci

• Wszawica (PEDICULOSIS) – zapobieganie i postępowanie, co zrobić, by nie doszło do ponownego zarażenia.

Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu

Partnerem wydarzenia będzie też Sekcja Eksploatacji Stalowa Wola Rozwadów, przedstawicie Polskich Linii Kolejowych z akcją „Bezpieczny przejazd”.

Brzęcząca Harmonia – projekt uczennic I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu, których inicjatywa skupia się na szerzeniu świadomości o pszczołach oraz ich naturalnym środowisku, a także prozdrowotnych zalety produktów pszczelich. Na stoisku projektu będą też przedstawiciele lokalnego stowarzyszenia pszczelarzy.

Na miejscu na dzieci będą czekać animatorzy, którzy poprowadzą zabawy, dmuchańce, a także konkursy z nagrodami.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel: 15 812 30 00

Wstęp na wszystkie wydarzenia i atrakcje jest bezpłatny.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Leliwa.

Organizatorami akcji są Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu.

www.podkarpackie.pl

Serdecznie zapraszamy!
Czekamy na Was od godz. 9:00 do 14:00.
Wejście na wydarzenie od strony ul. Mickiewicza.