Spacer po zdrowie

W sobotę 30 września w Tarnobrzegu miało miejsce wydarzenie „Spacer po zdrowie –  Zaproś swojego lekarza!”.

Celem programu było podniesienie świadomości mieszkańców w każdym wieku w zakresie dbałości o kondycję bio-psycho-społeczną oraz edukacja społeczeństwa w kierunku profilaktyki zdrowotnej.

Tarnobrzeg znalazł się w grupie sześciu miast zakwalifikowanych przez Ministerstwo Zdrowia do udziału w projekcie promującym zdrowy styl życia.
Organizatorzy zaprosili  wszystkich mieszkańców do aktywnego promowania ruchu, poprzez zachęcenie do spaceru przyjaciół, rodziny, czy znajomych.
Wydarzeniu towarzyszyły stoiska ze zdrową żywnością, konsultacjami sportowo-medycznymi, dietetycznymi, określającymi stan zdrowia i stopień sprawności fizycznej uczestników.
Można było także zapoznać się z najnowszymi, prozdrowotnymi trendami żywieniowymi.

Do akcji włączył się także Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej zabezpieczając opiekę medyczną zespołem wyjazdowym karetki pogotowia.
Delegacja pracowników w strojach galowych reprezentowała nasz Szpital.