Informacja w sprawie punktu pobrań wymazów SARS-COV-2

Informujemy, że istnieje możliwość
wykonywania badań komercyjnych (bez skierowania)
po wcześniejszej rejestracji – nr telefonu: 15 812-33-66

Informacja ze strony Ministerstwa Zdrowia z dnia 15.03.2021

Zwiększamy możliwości testowania na Covid-19

Jeśli podejrzewasz u siebie Covid-19, nie czekaj! Wypełnij formularz online. Na podstawie przekazanych danych, dowiesz się, czy kwalifikujesz się na test.

Nowa ścieżka testowana ma odciążyć lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, ale też zapewnić powszechną dostępność do badań. Poniżej wyjaśniamy, jak skorzystać z tego rozwiązania.

Chcesz zapisać się na test przeciw Covid-19? Wypełnij formularz

To kolejne udogodnienie dla pacjentów, którzy czują się źle i podejrzewają, że mogą mieć Covid-19. Teraz możesz zapisać się na test online. Wystarczy, że wypełnisz formularz dostępny na stronie gov.pl/dom.
Zostaniesz poproszony o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań. Na podstawie przekazanych przez Ciebie danych system określi, czy kwalifikujesz się do testu. Jak to działa?

1. Wejdź na stronę gov.pl/dom i kliknij w przycisk „Formularz”.
  2. Odpowiedz na pytania w ankiecie.
  3. Jeśli system zakwalifikuje Cię na test, skontaktuje się z Tobą konsultant z Centrum Monitorowania Domowej Opieki Medycznej.
  4. Otrzymasz zlecenie na test z systemu eKolejka.

Od dnia 21.09.2020 roku działa punkt pobrań wymazów SARS-COV-2.

Pobranie wymazów odbywa się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 12.00, a w weekendy i dni świąteczne w godzinach od 8.00 do 12.00.

Rejestracja telefoniczna pacjentów odbywa się w godzinach od 10.00 do 12.30 w dni powszednie, natomiast w soboty i niedziele w godzinach od 10.00 do 12.00 pod numerem telefonu 15 812 32 68.

Miejsce punktu pobrań wymazów znajduje się od strony parkingu Szpitala.
Osoba zgłaszająca się do wymazu musi posiadać:

• Ważne skierowanie,
  • Dokument ze zdjęciem oraz PESEL,
  • Maseczkę ochronną, którą zdejmuje wyłącznie na polecenie osoby pobierającej wymaz.

Informacja o wyniku badań będzie wprowadzona przez laboratorium do systemu EWP, widoczna dla sanepidu w systemie EWP, a dla pacjenta na jego Internetowym Koncie Pacjenta (pacjent.gov.pl).