Zaproszenie na mammografię

Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu zaprasza na badania mammograficzne panie w wieku od 50 do 69 lat.
Program adresowany jest do kobiet które nie korzystały z badania mammograficznego w ciągu ostatnich 24 miesięcy oraz do tych, które otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy.

Badanie mammograficzne jest bezpłatne, nie wymaga skierowania tylko nr PESEL. Kobieta może się zgłosić na nie sama lub po otrzymaniu zaproszenia.

Badania są wykonywane bez wcześniejszej rejestracji /na bieżąco/ w Pracowni Mammografii Zakładu Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu w godzinach od 7:15 do 15:00.

Szczegółowe infrmacje pod nr tel 15 812 3307 lub 15 812 3301.

Badania wykonywane są mammografem cyfrowym Selenia Dimensions 2D.
To nowoczesny mammograf cyfrowy wyposażony w detektor selenowy o przetwarzaniu bezpośrednim energii rentgenowskiej w ładunek elektryczny, dla lepszej jakości obrazu. Selenia Dimensions 2D emituje niską dawkę promieniowania, dostosowaną do grubości gruczołów piersiowych.
Dzięki nowoczesnej technologii przetwarzania obrazu, lekarz radiolog może oglądać wynik mammografii w czasie rzeczywistym. Opisowa stacja lekarska wyposażona jest dodatkowo w program CAD dokonujący wstępnej analizy obrazu i zakreślający podejrzane obszary z sugestią rodzju mogących tam występować zmian.
Mammograf Selenia Dimensions jest wyposażony w przystawkę do wykonywania biopsji stereotaktycznej. Ten rodzaj biopsji jest zdecydowanie najmniej inwazyjny spośród pozostałych. Wykorzystuje się ją, gdy wymagana jest wysoka precyzja w zlokalizowaniu zmiany w tkankach.

Załączniki