Informujemy, iż Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu uczestniczy w programie pilotażowym „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”.

Program realizowany jest przez Ministerstwo Zdrowia, celem głównym pilotażu jest:

• Wdrożenie modelu żywienia zapewnianego kobietom w ciąży i w okresie poporodowym hospitalizowanym w oddziałach szpitalnych
  • Propagowanie zasad zdrowego odżywiania wśród pacjentek po zakończeniu hospitalizacji w oddziałach szpitalnych

Warunkiem skorzystania z programu jest wypełnienie podczas hospitalizacji formularza oświadczenia, w którym pacjentka wyraża zgodę na udział w pilotażu. Pacjentka nie ponosi żadnych kosztów związanych z realizacją programu.

W ramach pilotażu pacjentki w ciąży i w okresie poporodowym otrzymują 5 zdrowych, zbilansowanych, różnorodnych posiłków (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Ponadto prowadzone są działania edukacyjne z zakresu dietetyki i zdrowego odżywiania – pacjentki mogą korzystać ze wsparcia w tym zakresie. Chęć skorzystania z konsultacji dietetycznej można zgłosić położnej oddziału lub skontaktować się bezpośrednio z dietetykiem pod nr tel.: 15 812 34 86. Dodatkowo przez 2 miesiące po wyjściu ze szpitala można kontaktować się z naszym dietetykiem drogą mailową pod adresem: dietamamy@szpitaltbg.pl.

Konsultacje na Oddziale będzie prowadziła mgr Patrycja Podolecka-Kielek – dietetyk.

Spotkania z dietetykiem odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 11.00 – 14.00

• Pacjentki w ramach Programu mają możliwość zgłaszania uwag dotyczących serwowanych posiłków bezpośrednio do dietetyka (dietamamy@szpitaltbg.pl) oraz do personelu medycznego oddziału

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej: www.ncez.pl, na której znajdziecie Państwo wiele informacji dotyczących zasad prawidłowego odżywiania w tym kobiet w ciąży i karmiących, zalecenia dietetyczne, ciekawe artykuły, oraz liczne materiały edukacyjne.

W ramach funkcjonowania Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEŻ) można również uzyskać darmową konsultację dietetyczną on-line pod adresem: www.poradnia.ncez.pl.

Zachęcamy także do zapoznania się z materiałami Instytutu Żywności i Żywienia – „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” : www.zachowajrownowage.pl.