Pododdział Intensywnej Opieki Medycznej – COVID

Kierownik Oddziału – lek. specj. anestezjologii i intensywnej terapii Jarosław Sander
Pielęgniarka Oddziałowa – mgr piel. specj. anestezjologii i intensywnej terapii Dominika Dzieciuch

TELEFONY:

• Sekretariat – 15/812-33 -78
  • Pokój lekarski – 15/812-33 -79
  • Pielęgniarki strefa zakaźna – 15/812- 33 -77
  • Pielęgniarki strefa czysta – 15/812- 33 -76

Działalność medyczna:

Oddział funkcjonuje od dnia 05.03.2021 r., został utworzony decyzją Marszałka Województwa Podkarpackiego na potrzeby diagnostyki i terapii pacjentów z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS COV-2. Powstał na bazie lokalowej dotychczasowego Oddziału Neurologii do którego dobudowano odpowiednie śluzy oddzielajace strefę brudną od czystej zapewniającą bezpieczeństwo personelu oraz pacjentów.

Oddział posiada 20 łóżek rozmieszczonych w 1, 3 i 5-cio łóżkowych salach nowocześnie wyposażonych, posiada również 4-łóżkową salę intensywnego nadzoru wyposażoną w nowoczesną aparaturę w tym aparaty do wysoko przepływowej tlenoterapii donosowej, a także wentylacji nieinwazyjnej i inwazyjnej (respiratory).

Nad bezpieczeństwem chorych prócz personelu czuwa zainstalowany system monitoringu sal, korytarzy i wejść. Leczenie COVID 19 jest prowadzone z wytycznymi PTEiLChZ z możliwością zastosowania terapii remdesivirem oraz tocilizumabem oraz osoczem ozdrowieńców.