Uroczystość oddania nowego ambulansu do pracy

W dniu 16.02.2017 roku w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania do pracy nowego ambulansu. Karetka na podwoziu volkswagena craftera, pod względem możliwości i wyposażenia stanowi małe laboratorium, zaopatrzone w najnowocześniejszy sprzęt: system automatycznej kompresji klatki piersiowej Lucas 3 generacji, defibrylator Lifepak, krzesełko na gąsienicach do transportu po schodach, zestawy do intubacji, pompy infuzyjne, leki i środki opatrunkowe i inne.

Zakup ambulansu wraz z wyposażeniem to koszt ponad pół miliona złotych i był możliwy dzięki wsparciu wojewody podkarpackiego, dyrekcji Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, firmy Fenix Metals oraz samorządów sąsiednich gmin, którzy nie po raz pierwszy wsparli nasz szpital.
Podziękowania wszystkim sponsorom przekazał dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu Wiktor Stasiak.

W uroczystości, oprócz personelu szpitala, wzięło udział wielu gości: marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, sekretarz województwa podkarpackiego Lesław Majkut, prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu Kamil Kalinka, burmistrz Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur, wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy oraz ojcowie dominikanie Sławomir Słoma – kapelan szpitala i Marek Grzelczak – przeor klasztoru dominikanów, który po krótkiej modlitwie dokonał poświęcenia nowego ambulansu.

Następnie kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, lek. med. Marek Wasiuta wraz z grupą ratowników zaprezentował możliwości nowego sprzętu – systemu Lucas 3.